Macmillan Online konference 2013
Macmillan logo
infolinka 541 592 335
EnglishSlovensky

Semináře pro angličtináře

aktuální nabídka »

Toto můžete mít na svém webu zdarma. Jak?

Onestopenglish Jobs

Onestopenglish Jobsnajděte si rodilého mluvčího

učebnice angličtiny Straightforward

Mohlo by vás zajímat

Mezinárodní stránky v angličtině

Macmillan Education
stránku do záložek / pošli stránku emailem

O nakladatelství Macmillan

Macmillan Education - přední světové nakladatelství publikací pro výuku angličtiny a dalších předmětů ve všech typech škol

Začátky

Nakladatelství Macmillan založili roku 1843 dva bratři, Daniel a Alexander Macmillanovi. Postupně začali vydávat díla známých autorů, jako byli Charles Kingsley, Thomas Hughes, Lewis Carroll, Alfred Lord Tennyson, Henry James, Thomas Hardy, Rudyard Kipling a H.G. Wells. Jejich podnikatelská prozíravost je vedla k vydání knih jako Nature (1869), Grove Dictionary of Music and Musicians (1877) a Palgrave's Dictionary of Political Economy (1899), které vycházejí dodnes.

Zahraniční expanze

Když koncem 60. let minulého století odešel Harold Macmillan z místa ministerského přesedy a z politky vůbec, stal se předsedou společnosti, nakladatelství Macmillan začalo rozšiřovat svoji působnost v oblasti akademické, vzdělávací i literární. V té době byly založeny dceřiné společnosti v Japonsku, Mexiku a také v Africe a Asii.

Současnost

V současnosti je společnost šestkrát větší než tomu bylo před 30 lety, a pokračuje v tradici investování do dlouhodobých projektů spuštěním online verze knihy The Encyclopaedia of Life Sciences (12 svazků). Těžištěm práce v zahraniční, zvláště v neanglicky mluvících zemích, je vydávaní materiálů pro vzdělávání, zejména pro výuku angličtiny.

Nový majitel

V roce 1999 se majitelem nakladatelství Macmillan stala velká mediální skupina Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck GmbH, která vlastní ještě dalších 40 společností. Tím skončilo 156leté období, kdy nakladatelství vlastnila rodina Macmillanových.

Macmillan u nás

V České republice a na Slovensku působí zastoupení divize Macmillan Education se sídlem v Oxfordu, která vydává materiály pro výuku angličtiny a je součástí Macmillan Publishers Ltd., jak se celé nakladatelství v současnosti nazývá. Zastoupení nabízí služby a informace pro všechny zákazníky, ale zejména pro učitele, studenty a knihkupce. Prodej se děje prostřednictvím distributorů, kteří zásobují všechna knihkupectví.

V obou republikách je rovněž možné zakoupit všechny publikace vydávané ostatními divizemi nakladatelství Macmillan Publishers Ltd.

stránku do záložek / pošli stránku emailem